E mbani në mend Bertan Asllanin, kaq shumë ka ndryshuar ai sa nuk njihet

16:42 | 19 Janar 2019

Bertan Asllani është këngëtari shqiptar nga Maqedonia, që për një kohë shumë të gjatë ishte shumë aktiv në skenën muzikore shqiptare.

Këngët e tij kanë qenë hite për vite me radhë, e sidomos këngët si ‘Kujt në vendin tim i thua xhan’ dhe ‘Akoma të du’, shkruan ORAinfo.

Tani, ai është larguar krejtësisht nga skena dhe paraqitjet publike në ngjarjet muzikore shqiptare.

Bertani, tani jeton në Turqi, dhe ushtron profesionim e tij si aktor dhe në filma e seriale shumë të njohur turk./ORAinfo/

Komento: