E pabesueshme! Ja ku po transferohet Werner – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E pabesueshme! Ja ku po transferohet Werner

19:34 | 07 Gusht 2022

Timo Werner do të largohet nga Chelsea dhe do të kthehet në skuadrën e Bundesligës, RB Leipzig në një marrëveshje të përhershme.

Reprezentuesi gjerman ishte një nga sulmuesit e formës evropiane gjatë kohës së tij me Die Roten Bullen, duke shënuar 78 gola në ligë në 127 paraqitje, përcjell ORAinfo.

Sezoni i tij i fundit prej 34 goditjesh në të gjitha garat ishte i mjaftueshëm për të bindur Chelsean për origjinën e tij pasi ai iu bashkua Bluve për 47.5 milionë funte.

Megjithatë, Werner nuk ka shijuar të njëjtin sukses në Stamford Bridge, duke shënuar 23 gola në 89 paraqitje. Pavarësisht ndryshkut të tij para portës, 26-vjeçari ka fituar ende Ligën e Kampionëve, Superkupën dhe Kupën e Botës për Klube me Chelsean.

Rikthimi i tij do të forcojë një skuadër të Leipzig-ut, e cila u kualifikua përsëri në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar./ORAinfo/

Komento: