Femrat “çmenden” pas tij, por më kënd është në lidhje Sinani ?

17:41 | 14 Janar 2019

Alp Navruz, është aktori turk i cili tek ne u bë i njohur përmes rolit të “Sinanit” në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat”. Një djalë i pashëm dhe i pasur që i bënë të gjithë për vete.

Por, kush është në realitet? Alp është i lindur në Turqi më 2 shkurt të vitit 1992 dhe tani është 26-vjeçar. Ai karrierën e tij e filloi me modelizëm. “Sinani” studioi për Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Turqisë.

Alp Navruz debutoi si aktor filmi, pasta në rolin e “Sinan Egemen” tek seriali “Zonja Fazilet dhe të bijat”. Përveç aktrimit Alp merret edhe me shkrimin e poemave,. Bukuroshi turk nuk ka bërë të ditur agjë lidhur me jetën e tij private.

Ndërsa publikon fotografi të ndryshme ne llogarinë e tij “Instagram” ku numëron afro 1 milion ndjekës.

Komento: