Formacionet zyrtare, Juventus – Frosinone, Allegri kthen yllin e madh në formacion – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Formacionet zyrtare, Juventus – Frosinone, Allegri kthen yllin e madh në formacion

19:59 | 15 Shkurt 2019

Juventusi do të përballet sonte me Frosinonen.

Juventusi do të tentojë ta rris epërsinë me Napolin në ndeshjen që e zhvillon të premten në mbrëmje ndaj Frosinones.

Bardhezinjtë vijnë pa asnjë humbje në këtë ndeshje, ku në 23 takime ka 20 fitore deh tri barazime këtë sezon.

Kthehen nga lëndimet Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci që luajnë nga minuta e parë

Allegri ka vendosur që t’i fus nga minuta e parë treshen e sulmit, Cristiano Ronaldon, Paulo Dybalan dhe Mario Mandzukicin.

Te Frosinone në portë do të jetë Sportielli. Sulmi i është besuar sulmuesit në formë Ciofani.

Juventusi: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio, Khedira, Emre, Bentancur, Dybala, Mandzukic, Cristiano Ronaldo

Frosinone: Sportiello, Goldaniga, Salamon, Capuano, Zampano, Chibsah, Viviani, Cassata, Molinaro, Ciofani, Ciano.

Komento: