Giroud pranon se do të jetë ‘më e vështirë’, por insiston se Milani dëshiron yllin e dytë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Giroud pranon se do të jetë ‘më e vështirë’, por insiston se Milani dëshiron yllin e dytë

20:12 | 07 Korrik 2022

Gjatë prezantimit të librit të tij të ri “Crederci, sempre”, i cili u zhvillua në Casa Milan këtë mbrëmje, Olivier Giroud foli për sezonin e kaluar dhe synimin për atë të ardhshëm: mbrojtjen e Scudetto-s.

Sulmuesi francez ka nxjerrë një libër dhe shtypja për të u zhvillua sot në Casa Milan.

Disa gazetarë ishin të pranishëm në Giroud gjithashtu bënë disa pyetje në lidhje me sezonin e kaluar me Milanin, si dhe atë të ardhshëm, përcjell ORAinfo.

Ai e bëri të qartë se kuqezinjtë do të synojnë yllin e dytë dhe kështu do të mbrojnë Scudetton:

“Ky vit premton të jetë edhe më i vështirë, por ne jemi gati të luftojmë për Scudetton dhe për të fituar yllin e dytë”.

“A ishin themelorë golat e shënuar në derbi? Sezoni ishte ende i gjatë, por sigurisht që na dha një shtysë të mirë. A fola me Origin? Ai flet frëngjisht dhe për këtë arsye tashmë kam pasur mundësinë të flas me të dhe ta ndihmoj të ambientohet”, tha ai. /ORAinfo/

Komento: