Guardiola dëshiron transferimin e lojtarit të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Guardiola dëshiron transferimin e lojtarit të Milanit

22:32 | 05 Gusht 2022

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka pohuar se ai nuk do të pengojë Bernardo Silva nëse dëshiron të bashkohet me Barcelonën dhe situata mund të ndikojë në AC Milan.

Guardiola foli gjatë konferencës së tij për shtyp para ndeshjes përpara ndeshjes hapëse të sezonit të Cityt kundër West Ham United dhe ai u pyet se çfarë mund të mbajë e ardhmja për Bernardo Silva pasi ai vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje te Barça, përcjell ORAinfo.

“Do të doja që Bernardo të vazhdonte këtu, një lojtar shumë i veçantë në dhomat e zhveshjes. Por nuk e di se çfarë do të ndodhë. Ajo që ndodh do të ndodhë, nëse ai qëndron është perfekt, nëse duhet të largohet është sepse futbolli është i tillë”, tha ai (përmes Sportskeeda).

Si ndikon kjo te Milani? Epo, sipas Fabrizio Romano, shefat e Cityt e shohin Lucas Paqueta-n si një opsion për ta zëvendësuar me portugezin nëse ai me të vërtetë e ndërron Manchesterin me Katalonjën.

Paqueta ishte një nga yjet e shquar në Ligue 1 sezonin e kaluar dhe vazhdon të tërheqë interes nga klubet kryesore.

Sipas MilanLive ndër burime të tjera, Milani do të mbledhë një përqindje të të ardhurave nga një rishitje e mundshme e Paqueta dhe skuadra e Ligue 1 kërkon 70 milionë euro për të shitur brazilianin.

Kuqezinjtë do të kenë të drejtën të mbledhin 15% të kësaj shume, që do të ishte 10.5 milionë euro./ORAinfo/

Komento: