Halil Kastrati jep lajmin e madh, ja sa shtëpi do të ndërtohen në Mitrovicë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Halil Kastrati jep lajmin e madh, ja sa shtëpi do të ndërtohen në Mitrovicë

18:14 | 31 Janar 2019

Halil Kastrati është humanisti I njohur shqiptar dhe një ndër më të zëshmit deri më tani në Kosovë.

Për disa vite ai me ndihmën e donatorëve të ndryshëm ka ndihmuar shumë familje në nevojë dhe ka ndërtuar shtëpi për ata që nuk e kanë pasur.

Sot, ai ka publikuar një foto ku shihet se është takuar me kryetarin e komunës së Mitrovicës, Agim Bahtirin,

Nga atje Kastrati ka dhënë lajmin se do të ndërtohen 51 shtëpi vetëm në këtë komunë./ORAinfo/

Komento: