Harrojeni ‘Jagizin’, motra e tij iu lë pa fjalë

13:22 | 11 Janar 2019

Caglar Ertugrul është aktori turk që me rolet e tij arriti të jetë shumë i njohur dhe i pëlqyer jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Edhe pse luajti në shumë filma e seriale të tjera turke, në publikun shqiptar ai u bë I njohur me rolin e ‘Jagizit’ në serialin shumë të njohur turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’, përcjell ORAinfo.

Ai mund të quhet ndryshe edhe si një ndër aktorër më të bukur turk.

Mirëpo, motra e tij Pinar Ertugrul e që poashtu është emër i njohur në Turqi, mund të quhet si një ndër femrat më të bukurat turke./ORAinfo/

Komento: