Inter dëshiron transferimin e yllit të Lazios – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter dëshiron transferimin e yllit të Lazios

22:38 | 07 Gusht 2022

Interi, nuk e ka mbyllur ende afatin kalimtar, pasi Simone Inzaghi ka kërkuar të forcojë mbrojtjen.

Nënkampionët e Ligës Italiane e shohin këtë si çelësin për të përmirësuar performancën e sezonit të kaluar, përcjell ORAinfo.

Sipas ‘Il Corriere dello Sport’, emri i Francesco Acerbi ka dalë si lider i mundshëm i mbrojtjes së ‘Nerazzurrëve’ për këtë sezon. Ai nuk është i vetmi opsion në tavolinë, megjithëse është ai që trajneri i beson më shumë. ‘Il Biscione’ janë ende në kërkim të alternativave të reja.

Mbrojtësi i Lazios do të ishte një nënshkrim i shkëlqyer dhe një opsion i madh për mbrojtjen e Inzaghit. Ata do të lëvizin vetëm nëse nuk mund të gjejnë një alternativë tjetër që mund të kënaqë nevojat e tyre mbrojtëse me garanci./ORAinfo/

Komento: