Inter shkarkon Spallettin, po e sjell trajnerin qe e dëshiron gjithë Evropa

10:08 | 13 Dhjetor 2018

Eleminimi nga Liga e Kampionëve mund t’i kushtojë shtrenjtë trajnerit Luciano Spalletti.

Kjo pasi Inter është duke e shqyrtyar shkarkimin e tij pas rezultateve të dobëta në garën me të fortë Evropiane, përcjell ORAinfo.

Madje sipas mediave italine, drejtuesit e Interit tanimë kanë filluar të kontakojnë me trajnerin e njohur Italian, Antonio Conte.

Ky i fundit është pa skuadër, pas shkarkimit gjatë verës nga klubi anglez Chelsea.

Inter synon të arrijë suksese me të mëdha, dhe drejtusit e Interit më nuk shohin shpres së këto suksese do të vijnë nën drejtimin e Luciano Spallettit. /ORAinfo/

Komento: