Ja kur Di Maria do t”i bashkohet Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja kur Di Maria do t”i bashkohet Juventusit

20:01 | 03 Korrik 2022

Gjithçka është pothuajse gati që Angel di Maria të bëhet një lojtar i ri i Juventusit. Pasi i dha fund kohës në Paris Saint-Germain, argjentinasi është gati të kërkojë një klub të ri.

Mes Barcelonës dhe Juventusit ishte anësori, i cili duket se tashmë ka zgjedhur një nga dy klubet: italianin. Sipas ‘La Gazzetta dello Sport’, argjentinasi thuhet se është lodhur duke pritur ofertën nga klubi katalanas, përcjell ORAinfo.

Kjo është arsyeja pse, pasi përjashtoi përfundimisht Barçën, Di Maria vendosi të finalizojë transferimin e tij te Juve, një marrëveshje që konsiderohet tashmë një marrëveshje e përfunduar në Itali.

Mediat e lartpërmendura tani pohojnë se argjentinasi, i cili aktualisht ndodhet me pushime në Ibiza, do të udhëtojë në Torino javën e ardhshme për t’iu nënshtruar testeve mjekësore me skuadrën e tij të re./ORAinfo/

Komento: