Jasini ndryshon krejtësisht, do ta bëjë për vete prapë Exhenë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Jasini ndryshon krejtësisht, do ta bëjë për vete prapë Exhenë

15:49 | 06 Shkurt 2019

Serialet tukre janë popullariuar shumë tek ne kohëve të fundit.

“Jasini” apo në realitet, İdris Nebi Taşkan është aktori që e shohim çdo të ditë në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat” me këtë rol ai arriti të fitojë famë edhe përtej kufijëve të Turqisë.

Idrisi është mjaft i pëlqyer edhe në Kosovë. Në këtë serial, “Jasini” ka qenë i dashuri i Egjesë njëra prej aktoreve kryesore të serialit, ata ndahen pas disa problemeve. Më pas “Jasini” për hakmarrje martohet me vajzën e burrit të Egjesë.

Aktori ka lindur më 1997 në Stamboll pra tani ka 22 vjet, shkruan rtv21.tv. Përveç aktrimit “Jasini” është edhe një adhurues i madh i basketbollit. Në kohën e lirë shpesh ai gjendet në palestër.

“Jasini” komentohet shumë nga shikuesit e serialit edhe për dukejn e tij. Aktori 22-vjeçar është shumë aktiv edhe në instagram ku numëron mbi 26 mijë e 600 ndjekës.

Komento: