Juventus befason me transferimin e lojtarit ‘anonim’ nga Chelsea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus befason me transferimin e lojtarit ‘anonim’ nga Chelsea

08:41 | 03 Janar 2019

Afati i janarit po afrohet dhe Juventus ka menduar për sjelljen e lojtarëve të nëvojshëm në ekip.

Juventus dëshiron ta transferoj talentin e Chelseas, Callum Hudson-Odoi.

Talenti anglez ka startuar vetëm një herë te skuadra londineze në këtë sezon, andaj e dëshiron largimin, pasi dëshiron të luajë rregullisht, përcjell lajmi.

Chelsea është e gatshme që ta shet Hudson-Odoin për 38 milionë euro, por me të drejt blerje.

Juventus nuk ofron më shumë se 20 milionë euro, andaj mund ta kërkoj kartonin e tij të plotë, pa të drejt huazimi apo blerje nga Chelsea.

Komento: