Juventus ua tregon derën këtyre dy lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus ua tregon derën këtyre dy lojtarëve

15:51 | 20 Qershor 2022

Juventusi po përpiqet të largojë mesfushorët Adrien Rabiot dhe Arthur Melo këtë verë pas një fushate zhgënjyese për çiftin, kupton 90min.

Që nga marrëveshja mjaft e komplikuar e “shkëmbimit” që pa Arthur Melo të nënshkruajë për Juventusin në vitin 2020, mesfushori ka luftuar vërtet për kohën e lojës në Torino, përcjell ORAinfo.

25-vjeçari ishte i kufizuar në vetëm 11 starte në Serie A gjatë sezonit 2021/22 – duke dështuar të bënte përshtypje në shumicën e atyre ndeshjeve.

Ndërsa Arthur ka luftuar për kohën e lojës, Rabiot ka luftuar për formën. Reprezentuesi francez luajti 45 ndeshje në të gjitha kompeticionet, por rrallëherë bëri një paraqitje më të lartë për Juventusin dhe u kritikua gjerësisht nga mbështetësit e klubit gjatë gjithë sezonit./ORAinfo/

Komento: