Kjo është “pëllumbesha” e Danit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kjo është “pëllumbesha” e Danit

09:31 | 16 Mars 2019

Ramadan Krasniqi – Dani është ndër këngëtarët më të njohur në Kosovë, ndër zërat më të bukur shqiptar.

Bylbyli i Pejës Ramadan Krasniqi-Dani ka lansuar këngën e tij më të re “Pëllumbesha’

I njohur me baladat e tij tejet zemërthyese.

Edhe pse në moshë, por gjithmonë i ri në muzikë, Dani ka sjell këngën e tij më të re. “Pëllumbesha”.

Është një këngë kjo baladë, të stilit të Danit, e që ai e këndon plot shpirt, shkruan GazetaExpress.

Në “Pëllumbeshë”, Dani i këndon dashurisë, që pavarësisht se është në largim ajo gjithmonë është afër tij.

Teksti i kësaj kënge është punuar nga Ekrem Kryeziu kurse muzika nga Ardian Kastrati.

https://www.youtube.com/watch?v=FYCVG6VFbqg

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!