Kjo ishte nusja e “Gokhani”, ajo e brkatisi atë dhe la në rrugë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo ishte nusja e “Gokhani”, ajo e brkatisi atë dhe la në rrugë

23:22 | 10 Shkurt 2019

Se serialet turke kanë shikushmëri të madhe kjo tashmë sdo diskutim.

Në Kosovë të gjithë e njohin si “Gokhani”, i cili luan te seriali shumë i njohur turk “Zonja Fazilet dhe të bijat”. Bëhet fjalë për aktorin, Tolga Güleç, i cili ka rrëmbyer zemrat e shikuesve të serialit me aktrimin e tij profesional që e bënë.

Në rolin e “Gokhanit” ai është i martuar me “Jaseminin” dhe shpesh herë ka qenë i ndikuar nga mashtrimet e saj. Aktori ka lindur në vitin 1981 pra tani ka 37 vjet.

Ai ka studiuar në Universitetin “Dokuz Eylül” në fakultetin e Arteve. Hera e parë e Tolgës si aktor ishte në vitin 2004 në një shfaqje tatrale.
Në jetën reale aktori 37 vjeçar në vitin 2014 ishte martuar akotren e njohur turke 40 vjeçare, Yeliz Şar. Mirëpo vitin e kaluar përallës së dashurisë së tyre i erdhi fundi.

Komento: