Konfirmohet: Man City arrin marrëveshje me Phillips – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Konfirmohet: Man City arrin marrëveshje me Phillips

19:45 | 24 Qershor 2022

Manchester City, ka rënë dakord për një marrëveshje me vlerë 45 milionë funte për mesfushorin e Leeds, Kalvin Phillips, konfirmon 90 minuta.

26-vjeçari është shfaqur si objektivi kryesor i transferimit të mesfushës së Cityt në javët e fundit, me Pep Guardiola të etur për të forcuar opsionet e tij në mesfushë, përcjell ORAinfo.

Pas javësh negociatash, 90min kupton se një tarifë tani është rënë dakord me Leeds dhe një marrëveshje duhet të përfundojë deri të hënën.

Përbërja e marrëveshjes do të bëjë që City të paguajë 45 milionë funte në përgjithësi, me 3 milionë funte nga kjo shifër e përbërë nga pagesat e bonusit./ORAinfo/

Komento: