Kush është lojtari që e pranon se mund t’i bashkohet këtë verë Milanit? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kush është lojtari që e pranon se mund t’i bashkohet këtë verë Milanit?

16:22 | 06 Gusht 2022

Seko Fofana i RC Lens është ndër mesfushorët me të cilët AC Milan është lidhur së fundmi dhe lojtari ka pranuar se ka mundësi që ai të largohet këtë verë.

Gjatë një videoje të fundit në kanalin e tij në YouTube, gazetari i MilanNeës, Antonio Vitiello foli për atë që e shtyu mesfushorin e Lille, Sanches të priste që PSG të bënte një ofertë në vend që të shtynte përpara me lëvizjen te Milani që ishte tashmë në tryezë.

Si pjesë e kësaj, ai shtoi një shënim mbyllës interesant: Paolo Maldini dhe Frederic Massara tani po kërkojnë objektiva të tjera për mesfushën dhe ata mund të ndjekin një lëvizje për Seko Fofana të RC Lens, përcjell ORAinfo.

Fofana foli gjatë një interviste me FootMercato dhe ai u pyet se çfarë mund të ketë e ardhmja duke pasur parasysh lidhjet me një lëvizje në Milan midis klubeve të tjera.

“Për momentin jam në Lens dhe jam shumë i lumtur që jam këtu, që mund të stërvitem me bashkëlojtarët e mi, të përmirësohem në këtë përgatitje. Unë jam zyrtarisht këtu. Pas kësaj, gjithçka është e mundur. Unë dua të argëtohem dhe të marr gjithçka që mund të marr. Jemi në një periudhë tregu në të cilën ka shumë reflektim. Ju mund t’i thoni vetes se do të qëndroni ose do të largoheni, nuk e dini vërtet, “tha ai.

“Sot gjërat po shkojnë shumë mirë në Lens, ka pasur nënshkrime të reja, ne kemi një ekip të kompletuar dhe nuk e kuptoj pse duhet të mendoj të largohem. Por gjërat mund të ndodhin, afati kalimtar nuk ka mbaruar, është e vërtetë që është një situatë në të cilën shumë njerëz i bëjnë pyetje vetes. Dy sezonet e fundit kanë kaluar shpejt dhe unë ende dua të argëtohem. Jam i sigurt se nuk do të marr një vendim të lehtë” ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: