Lajm “bombë”, gjiganti anglez favorit për transferimin e Neymarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, gjiganti anglez favorit për transferimin e Neymarit

21:46 | 24 Qershor 2022

Ditët e fundit, Neymar ka qenë në krye të lajmeve. Shumë po flitet për sulmuesin brazilian dhe largimin e tij të mundshëm nga PSG.

Juventus thuhet se është i interesuar të sjellë Neymar në Torino dhe, sipas ‘Daily Star’, ata nuk janë i vetmi klub në gjurmët e tij. ‘Daily Star’ shton Chelsean në ofertë, përcjell ORAinfo.

Gazeta angleze thotë se Chelsea do të ishte ofertuesi më i mundshëm i Neymar për të. Ai përmend gjithashtu Barcelonën, Madridin, Unitedin dhe Cityn.

Blutë aktualisht janë duke punuar për largimin e Romelu Lukakut, i cili dëshiron të kthehet në Inter. Në mënyrë të ngjashme, Armando Borja mund të jetë në rrugëdalje, kështu që Thomas Tuchel po kërkon më shumë përpara.

Sezoni 2021-22 nuk ishte saktësisht më i miri për Neymar. Ai pësoi një sërë lëndimesh që e kufizuan atë në fushë. Ai luajti 28 ndeshje dhe filloi 27, duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë tetë asistime. Në Angli, Chelsea po konsiderohet si një destinacion i mundshëm për brazilianin./ORAinfo/

Komento: