Lajm “bombë”, Milan po e blenë sulmuesin e Juventusin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lajm “bombë”, Milan po e blenë sulmuesin e Juventusin

23:59 | 20 Maj 2022

Milani është i tunduar nga ideja për të bërë një lëvizje për Alvaro Morata, i cili duhet të largohet nga Juventusi pasi të përfundojë huazimi i tij atje, pretendon një raport.

Sipas PianetaMilan, Juventusi do të duhet të paguajë 35 milionë euro për të nënshkruar përgjithmonë Morata nga Atletico Madrid këtë verë, përcjell ORAinfo.

Marrëveshja e arritur në vitin 2020 ishte një hua prej 10 milionë euro me opsion blerjeje për 45 milionë euro, por Juve e zgjati atë me një vit për 10 milionë euro të tjera dhe opsioni për të blerë u reduktua me të njëjtën shumë.

35 milionë euro që nevojiten për të nënshkruar përgjithmonë spanjollin konsiderohen shumë të larta nga Bianconerët, por ata do të donin ta mbanin atë për shkak të rëndësisë taktike që ai ka pasur në muajt e fundit, megjithëse duan të ndahen vetëm me 20 milionë euro për 29-vjeçarin. -i vjetër, i cili ka 9 gola në ligë këtë sezon.

Këtu hyn në lojë Milani, i cili duket i gatshëm të shfrytëzojë paqartësitë e para në rast se nuk arrin ta blejë atë nga Atleti. Gjigantët e La Liga-s mund të japin një zbritje për të mbyllur një shitje me rreth 25-30 milionë euro, të cilën Milani mund ta përballojë në ndjekjen e tyre për një qendërsulmues të besueshëm./ORAinfo/

Komento: