Leao i Milanit arrin një marrëveshje me Sportingun – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Leao i Milanit arrin një marrëveshje me Sportingun

13:16 | 02 Korrik 2022

Sulmuesi i Milanit, Rafael Leao, ka arritur marrëveshje me Sportingun për të paguar 19 milionë euro si kompensim.

Siç është raportuar sot nga Tuttosport, sulmuesi portugez ka arritur marrëveshje me ish-klubin e tij me ndihmën e agjentit të njohur portugez Jorge Mendes.

Situata daton në korrik 2018 kur tifozët e skuadrës me bazë në Lisbonë sulmuan terrenin stërvitor dhe një numër lojtarësh ndërprenë kontratat e tyre.

Leao shkoi në Lille dhe më vonë u shit te Milani, përcjell ORAinfo.

Sporting besonte se atyre iu grabit një tarifë transferimi në atë situatë dhe apeli në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv e dënoi atë t’i paguante Sportingut një tarifë transferimi efektive për përfundimin e paligjshëm të kontratës.

Leao dhe Mendes sigurisht që do të duan të marrin paratë dhe kjo ndikon në negociatat për një kontratë të re me Milanin.

Rossonerët nuk duan të paguajnë pagën prej 7 milionë eurosh të kërkuar nga lojtari, por ata mbrohen këtë verë nga klauzola e lirimit prej 150 milionë eurosh në marrëveshjen e tij aktuale. /ORAinfo/

Komento: