Lëvizjet e para të Milanit për Sanches – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lëvizjet e para të Milanit për Sanches

12:15 | 28 Qershor 2022

Tregu i transferimeve të Milan më në fund duhet të lëvizë nga sot e tutje me njoftime të shumta që priten në ditët në vijim.

MilanNews shkruan se si ardhja e Divock Origit në Itali do të thotë se merkato më në fund është zhbllokuar dhe në ditët në vijim do të ketë njoftimet e para, përcjell ORAinfo.

Kjo sigurisht që do të fillojë me rinovimet e Paolo Maldinit dhe Ricky Massara.

Më pas do të jetë radha e Alessandro Florenzi-t dhe Junior Messias-it të cilët do të arrijnë marrëveshje të përhershme nga Roma dhe Crotone përkatësisht, kështu që së shpejti duhet të ketë tre nënshkrime të reja dhe dy rinovime të rëndësishme.

Renato Sanches mbetet një objektiv, por ai mund të jetë i vështirë për të nënshkruar pasi PSG shkoi të flasë me agjentin e tij Jorge Mendes, por Milani dëshiron të mbyllë marrëveshjen dhe do të përpiqet deri në fund. Ka ende besim mes palëve se gjërat mund të mbyllen pozitivisht. /ORAinfo/

Komento: