Lojtari i Milanit përfundon në Turqi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Lojtari i Milanit përfundon në Turqi

19:48 | 04 Korrik 2022

Leo Duarte, nuk ishte i pranishëm në Milanello më herët sot për seancën e parë stërvitore të AC Milan në parasezon dhe ka një arsye shumë të mirë për këtë.

Braziliani është një hap larg përhershmërisë së Basaksehirit, thuhet në një raport, përcjell ORAinfo.

Qendërmbrojtësi u nënshkrua nga Milani në verën e vitit 2018, por u bë e qartë shumë shpejt se ai nuk ishte mjaftueshëm i mirë. Prandaj, në janar të vitit 2021, kuqezinjtë e dërguan atë në një huazim 18-mujor te skuadra turke Basaksehir.

Sipas Antonio Vitiello, pasi Basaksehir nuk ushtroi klauzolën e blerjes, negociatat kanë vazhduar me Milanin për të arritur një marrëveshje. Duket se kanë arritur një të tillë, pasi Duarte nuk ishte i pranishëm sot në Milanello./ORAinfo/

Komento: