Maldini i pakënaqur, drejtuesit e Milan i bëjnë ofertën përfundimtare për rinovim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Maldini i pakënaqur, drejtuesit e Milan i bëjnë ofertën përfundimtare për rinovim

11:52 | 30 Qershor 2022

AC Milan i ka paraqitur ofertën përfundimtare Paolo Maldinit për rinovimin e kontratës së tij, pas negociatave intensive gjatë ditëve të fundit. Nënshkrimi pritet të arrijë nga legjenda e klubit, raportojnë mediat italiane.

Situata në klub është mjaft kaotike për momentin, duke pasur parasysh mungesën e rinovimeve për Maldinin dhe gjithashtu Ricky Massara.
Fatmirësisht, edhe pse është humbur shumë kohë për merkaton, marrëveshja është pranë përfundimit.

Sipas Calciomercato, avokatët e Gerry Cardinale (në përputhje me Elliott) bënë ofertën e tyre përfundimtare për drejtorin gjatë ditës së djeshme, përcjell ORAinfo.

Maldini aktualisht është duke vlerësuar ofertën dhe është bërë e qartë se ai nuk ka marrë gjithçka që ka kërkuar.

Pavarësisht disa zhgënjimeve, Maldini pritet të nënshkruajë kontratën dhe një njoftim mund të arrijë sot.

Dashuria e tij për klubin është shumë e fortë sesa largimi tani, edhe pse ai donte më shumë fuqi vendimmarrëse me kushtet e reja. /ORAinfo/

Komento: