Manchester United arrin marrëveshje me yllin e Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Manchester United arrin marrëveshje me yllin e Juventusit

23:16 | 08 Gusht 2022

Manchester United ka rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar me mesfushorin e Juventusit, Adrien Rabiot.

Ka ende punë për të bërë derisa marrëveshja të përfundojë, me kushtet personale që ende duhet të negociohen me agjentin e tij dhe nënën Veronique, përcjell ORAinfo.

Rabiot i cili iu bashkua Juventusit si lojtar i lirë në verën e vitit 2019, është në vitin e fundit të kontratës së tij dhe ka rënë në favorin e gjigantëve italianë.

Juventusi është i kënaqur me lejimin e Rabiot të largohet nga klubi këtë verë përpara se kontrata e tij të përfundojë në 2023./ORAinfo/

Komento: