Marrëveshja drejt finalizimit, Milan po e sjell në San Siro ‘snaiperistin’ e golave – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Marrëveshja drejt finalizimit, Milan po e sjell në San Siro ‘snaiperistin’ e golave

13:28 | 28 Qershor 2022

Milan ka vendosur kushtet e nevojshme për nënshkrimin e mundshëm me Hakim Ziyech nga Chelsea me negociatat në vazhdim.

Ziyech fillimisht u lidh me një kalim te Milani verën e kaluar, por negociatat nuk arritën kurrë në një fazë të avancuar pasi Thomas Tuchel vendosi të mbante ish-lojtarin e Ajax dhe të llogariste tek ai për sezonin 2021-22, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Ziyech nuk u përdor aq sa do të donte në sezonin e kaluar, gjë që kishte bërë që të rishfaqen spekulimet në lidhje me një largim të mundshëm, me Milanin të përmendur sërish në mesin e klubeve të interesuara.

Corriere della Sera konfirmon interesimin e Milanit për Ziyech, por ata do të ishin të interesuar vetëm në kushtet e mëposhtme: një hua e paguar prej rreth 5 milionë euro me një detyrim për të blerë të në rreth 20 milionë euro.

Kjo është formula e vetme me të cilën kuqezinjtë mund të gëzojnë avantazhet tatimore të Dekretit të Rritjes, i cili do të ndihmonte në lehtësimin e goditjes së pagës neto prej 5.5 milionë eurosh për sezonin e Ziyech. /ORAinfo/

Komento: