Milan arrin marrëveshje me këtë lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan arrin marrëveshje me këtë lojtar

23:02 | 05 Gusht 2022

Tommaso Pobega, ka nënshkruar një rinovim të kontratës dhe do të qëndrojë në AC Milan deri në vitin 2027.

Mungon vetëm njoftimi zyrtar dhe mund të veprojë si një nxitje e besimit për mesfushorin, përcjell ORAinfo.

Pobega u kthye nga huazimi i tij në Torino në fillim të kësaj vere dhe është e qartë se Milani beson shumë tek ai. Ai ka bërë mjaft mirë në para-sezon dhe megjithëse nevojitet më shumë kohë për t’u përshtatur plotësisht, Stefano Pioli e pëlqen qartë atë.

Sipas MilanNews, Pobega ka nënshkruar një rinovim të kontratës me klubin, i cili do ta mbajë atë atje deri në vitin 2027. Njoftimi mund të arrijë në orët e ardhshme, sipas raportit./ORAinfo/

Komento: