Milan arrin marrëveshje me lojtarin e Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan arrin marrëveshje me lojtarin e Seria A

20:47 | 01 Korrik 2022

AC Milan është në kërkim të alternativave pas dështimit për të transferuar Botman.

Kuqezinjtë në vend të kësaj mund të nënshkruajnë me mbrojtësin e Lazios, përcjell ORAinfo.

AC Milan humbi Sven Botman, pavarësisht se e kishte dëshiruar për më shumë se gjashtë muaj. I lodhur duke pritur AC Milan për kaq gjatë për të mbyllur një marrëveshje me Lille, holandezi vendosi të pranojë një ofertë fitimprurëse nga Newcastle United.

Kuqezinjtë tani janë në kërkim të alternativave, sepse megjithatë do të vijë një mbrojtës i ri.

Ditët e fundit, Francesco Acerbi është lidhur me një lëvizje të mundshme në AC Milan. Do të ishte një rikthim i bujshëm në San Siro për italianin që ishte pjesë e skuadrës së kuqezinjve në gjysmën e parë të sezonit 2012/2013.

Corriere della Sera raporton se kuqezinjtë kanë përshpejtuar bisedimet me qendërmbrojtësin e Lazios. AC Milan ka arritur marrëveshje personale me Francesco Acerbi për një kontratë dyvjeçare sipas gazetës italiane. Lazio është i hapur të shesë mbrojtësin e tyre veteran këtë verë pas disa përplasjeve me presidentin Lottito dhe tifozët./ORAinfo/

Komento: