Milan dështon, Inter po e transferon Dybalan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dështon, Inter po e transferon Dybalan

23:31 | 04 Korrik 2022

Interi është afër nënshkrimit të agjentit të lirë Paulo Dybala, pavarësisht interesimit të vonë nga rivalët AC Milan, kupton 90min.

Dybala u largua nga Juventusi si agjent i lirë këtë verë pasi nuk arriti të pajtohej për një marrëveshje të re, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi kishte qenë në bisedime me Juventusin për një zgjatje dhe madje ranë dakord për një kontratë të re pesëvjeçare me vlerë 8 milionë euro në vit para Krishtlindjeve. Megjithatë, pasi ato kushte u ndryshuan nga Juve në minutën e fundit për shkak të rekordit të lëndimeve të sulmuesit, bisedimet dështuan.

Nerazzurrët kam qenë prej kohësh favorit për të nënshkruar me Dybalan pas largimit të tij nga Juve, duke u shtyrë për të arritur një marrëveshje gjatë muajve të fundit. Tani duket se marrëveshja është vendosur më në fund për t’u bërë, me burime që thonë për 90min se marrëveshja është finalizuar 95%./ORAinfo/

Komento: