Milan dhe Juventus në garë për sulmuesin e Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dhe Juventus në garë për sulmuesin e Chelseas

23:02 | 27 Maj 2022

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku thuhet se i ka vendosur synimet për një rikthim në Serie A, më pak se një vit pas largimit nga Interi.

Reprezentuesi belg iu bashkua Bluve nga Interi për 97.5 milionë funte verën e kaluar, dhe pavarësisht se e përfundoi sezonin si golashënuesi më i mirë i Chelseat me 14 gola në të gjitha garat, ai nuk ka arritur të arrijë lartësitë e pritura nga rikthimi i tij në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo.

Në dhjetor, Lukaku deklaroi publikisht se dëshiron të rikthehet në Itali dhe në veçanti në Inter, gjë që më pas do të thotë se ai u hoq nga 11-shi i Thomas Tuchel-it në ndeshjet në vijim.

Sipas Tuttomercato, AC Milan dhe Juventus po tregojnë gjithashtu interes për 29-vjeçarin, por rregullat italiane të taksave me siguri do të ofrojnë një pengesë të madhe në çdo marrëveshje./ORAinfo/

Komento: