Milan dhe Spezia në bisedime – pesë lojtarë në tavolinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dhe Spezia në bisedime – pesë lojtarë në tavolinë

11:39 | 06 Korrik 2022

Milan dhe Spezia janë të vendosur të zhvillojnë bisedime në javët e ardhshme për pesë lojtarë të ndryshëm që mund të lëvizin mes klubeve.

Siç është raportuar nga Milan News, janë tre lojtarë aktualë të Milanit që skuadra liguriane do të dëshironte t’i shtonte skuadrës së tyre.

Njëri është mbrojtësi Mattia Caldara i cili me siguri do të largohet nga klubi me një marrëveshje të përhershme këtë verë dhe Spezia ka bërë disa hapa të rëndësishëm drejt nënshkrimit të tij, përcjell ORAinfo.

Ata kanë bërë të njëjtën gjë për të marrë Daniel Maldinin në huazim nga kuqezinjtë, i riu që ka nevojë për më shumë veprime në ekipin e parë.

Lojtari tjetër që ata mund të tentojnë të nënshkruajnë është sulmuesi serb Marko Lazetic i cili iu bashkua Milanit për 4 milionë euro në janar.

Ai është vetëm 18 vjeç dhe ka të ngjarë të jetë një marrëveshje huazimi.

Duke shkuar në drejtimin tjetër, Milani ka kërkuar më shumë informacion mbi mesfushorin polak Jakub Kiwior dhe mbrojtësin francez Kelvin Amian. /ORAinfo/

Komento: