Milan e ka serizoisht për Dybalan, ky është plani i tyre – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan e ka serizoisht për Dybalan, ky është plani i tyre

11:04 | 23 Qershor 2022

Milan ka bërë kontakte me shoqëruesit e Paulo Dybala për mundësinë e arritjes së tij si një transferim i lirë.

Sipas Corriere della Sera, ka pasur kontakte telefonike midis disa drejtorëve të fondit Elliott Management – me vendndodhje në Londër – dhe rrethimit të Dybala, përcjell ORAinfo.

Arsyeja e thirrjes nuk ishte aq shumë për të nisur një negociatë, por më shumë për të kërkuar informacion mbi ecurinë e diskutimeve mes lojtarit dhe Interit, duke qenë se ka zëra se negociatat mes Dybala dhe Nerazzurrëve kanë ngecur.

Ata kërkuan gjithashtu informacion mbi kërkesat për pagën e Dybala-s, të cilat janë jo më pak se 7 milionë euro neto në sezon dhe përfaqësojnë pengesën e vërtetë të operacionit.

Për momentin nuk ka negociata duke u zhvilluar, por kuqezinjtë janë të informuar dhe do të qëndrojnë vigjilentë për mundësitë. /ORAinfo/

Komento: