Milan i rikthehet sërish Dybalas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan i rikthehet sërish Dybalas

12:47 | 05 Korrik 2022

Milan ende po mendon të bëjë një lëvizje për Paulo Dybala, por ata nuk pritet të marrin një vendim shumë shpejt për të.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera, sulmuesi argjentinas duket se është diku në shpinë të mendjes së Paolo Maldinit dhe Frederic Massara, përcjell ORAinfo.

Dihet se Milani po ecën përpara me blerjet e mundshme të Hakim Ziyech nga Chelsea dhe Charles De Ketelaere nga Club Brugge dhe nëse këto ndjekje janë të suksesshme, nuk do të ketë hapësirë për Dybala.

Ish-sulmuesi i Juventusit është i disponueshëm si një transferim i lirë, por Milanit do t’i duhej ai për të ulur kërkesat e tij për paga.

Interi është ende favorit për të nënshkruar me të, por ata duhet të shkarkojnë të paktën dy lojtarë për të funksionuar marrëveshjen.

Dybala sigurisht që do të ishte i hapur për të luajtur për Milanin pasi dëshiron të qëndrojë në Itali, por ka opsione jashtë vendit. /ORAinfo/

Komento: