Milan konfirmon bisedimet me super-lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan konfirmon bisedimet me super-lojtarin

21:31 | 27 Maj 2022

Drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini, ka konfirmuar se kampionët e Italisë po përparojnë në bisedimet për të nënshkruar me sulmuesin e Liverpool, Divock Origi.

Ndërkombëtari belg do të largohet nga Anfield pas skadimit të kontratës së tij muajin e ardhshëm dhe tashmë ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për klubin për shkak të një dëmtimi muskulor, përcjell ORAinfo.

Origi e trajtoi problemin në stërvitje, gjë që e detyroi atë të humbiste fitoren e ditës së fundit në Premier League ndaj Wolverhampton Wanderers, por megjithatë atij iu dha një nderim në fushë.

27-vjeçari ka shënuar një koleksion të golave të vonë për Reds gjatë tetë viteve të fundit, megjithëse ai vazhdimisht ka luftuar për të zëvendësuar Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino në sulm./ORAinfo/

Komento: