Milan merr super lajmin për financat – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan merr super lajmin për financat

14:40 | 22 Qershor 2022

Falë përmirësimit të tyre si brenda dhe jashtë fushës, Milan do të ketë një fjalë më të madhe në bisedimet e tyre të ardhshme me UEFA-n në lidhje me situatën e tyre financiare.

Në fakt, ata pritet të kenë një marrëveshje më të butë.

Në vitin 2019, Milani pranoi të përjashtohej nga Europa League për të nënshkruar një marrëveshje marrëveshjeje me UEFA-n.

Situata që atëherë ka ndryshuar shumë dhe kuqezinjtë tani janë në një pozicion shumë të mirë financiarisht, falë punës së Elliott Management.

Siç theksohet nga Tuttosport, Milani bëri humbje prej 96 milionë euro në 2020/21 dhe humbjet për sezonin 2021/22 duhet të jenë vetëm 50 milionë euro. Përmirësimi i tyre nga ajo që ishte një situatë katastrofike është pra shumë e dukshme, përcjell ORAinfo.

Kjo është diçka që UEFA nuk mund ta injorojë, sipas gazetës, dhe për këtë arsye Milani pritet të marrë një marrëveshje zgjidhjeje më të butë këtë herë.

Sanksionet janë të pashmangshme, por kuqezinjtë janë qartësisht në rrugën e duhur dhe ky është me të vërtetë një lajm shumë i mirë. /ORAinfo/

Komento: