Milan në garë me Interin e Napolin për sulmuesin 33 vjeçar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan në garë me Interin e Napolin për sulmuesin 33 vjeçar

23:58 | 19 Maj 2022

Një emër i ri është shfaqur si objektiv i departamentit të sulmit të AC Milan në sulmuesin e Bolonjës, Marko Arnautovic.

Sipas asaj që raportohet nga La Repubblica, drejtuesit e Milanit mund të mos jenë të kënaqur vetëm me nënshkrimin e Divock Origi për departamentin e qendërsulmuesit, veçanërisht duke pasur parasysh se sa shumë Olivier Giroud ka qenë i mbingarkuar në 2022 dhe fakti që Zlatan Ibrahimovic mund të dalë në pension, përcjell ORAinfo.

Një emër i ri për t’u shtuar në listën e dëshirave është Marko Arnautovic i Bolonjës, i cili po kalon një seriozitet të mirë për një skuadër që ka qenë kryesisht jokonsistente.

Reprezentuesi austriak ka 14 gola në ligë dhe ai i bëri një favor Milanit kur barazoi kundër Interit në fitoren 2-1 të Rossoblu-ve, që mund të kishte përfunduar duke lëkundur titullin përfundimisht.

Gjithsesi, Napoli ka vënë në pah edhe 33-vjeçarin si zëvendës i Victor Osimhen, por edhe nga Interi si alternativë ndaj Edin Dzekos./ORAinfo/

Komento: