Milan nëse dështon me Sanchezin, lojtari i madh do të vije në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nëse dështon me Sanchezin, lojtari i madh do të vije në San Siro

17:30 | 21 Qershor 2022

Renato Sanches dhe Enzo Fernandez janë dy emrat që janë më konkretisht të lidhur me Milanin për mesfushën.

Calciomercato konfirmon se Paolo Maldini dhe Ricky Massara do të nënshkruajnë zgjatje dyvjeçare me një opsion për një vit të tretë dhe më pas tregu i transferimeve të kuqezinjve do të fillojë zyrtarisht.

Fokusi është tërësisht te Renato Sanches për mesfushën, por interesi i PSG-së i ka komplikuar gjërat.

Milani është i bindur se është ende përpara në garë dhe ka një shans të madh për të mbyllur operacionin në ditët në vijim.

Ndërkohë, aktualisht nuk ka një ‘kandidat të fortë të vërtetë’ për një objektiv alternativ nëse mesfushori portugez nuk arrin.

Enzo Fernandez i River Plate është një lojtar që drejtuesit e pëlqen shumë dhe ai ka folur drejtpërdrejt me shefin e skautit Geoffrey Moncada.

21-vjeçari është i gjithanshëm dhe i talentuar dhe do të ishte i emocionuar të vishte fanellën e kuqezinjve, por Benfica dhe Wolverhampton kanë vendosur të paguajnë klauzolën e lirimit prej 18 milionë euro. Prandaj, Milani duhet të veprojë me vendosmëri së shpejti në një front ose në tjetrin. /ORAinfo/

Komento: