Milan nis bisedimet me yllin 30 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan nis bisedimet me yllin 30 milionësh

23:59 | 04 Korrik 2022

Milani është në bisedime për të nënshkruar me mesfushorin e Aston Villa, Douglas Luiz, GOAL mund të konfirmojë, me klubin e Premier League të vendosur të negociojë për çmimin e kërkuar prej 30 milionë eurosh (26 milionë £/31 milionë dollarë).

Luiz ka kaluar tre vitet e fundit të karrierës së tij te Villa, pasi fillimisht ishte sjellë nga Manchester City në korrik 2019, përcjell ORAinfo.

Braziliani e ka vendosur veten si një anëtar kyç i skuadrës së parë në Villa Park, por ai ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij dhe dritarja e verës përfaqëson shansin e fundit të klubit për të fituar para./ORAinfo/

Komento: