Milan objektiv ka transferimin e yllit të Premier League – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan objektiv ka transferimin e yllit të Premier League

22:31 | 19 Maj 2022

Playmakeri i Wolverhampton Wanderers, Morgan Gibbs-White thuhet se është shfaqur si një objektiv i mundshëm transferimi për AC Milan.

Në vend që të mbetej si lojtar i skuadrës në Molineux gjatë 2021-22, i diplomuari i akademisë u lejua ta kalonte sezonin si huazim te Sheffield United, përcjell ORAinfo.

22-vjeçari më pas shijoi sezonin më të mirë të karrierës së tij, duke kontribuar me 12 gola dhe 10 asistime nga 37 paraqitje në Champions.

Siç qëndron, plani është që Gibbs-White të kalojë para-sezonin në klubin e tij mëmë me synimin për t’u bërë një pjesë më e rëndësishme e skuadrës së parë të Bruno Lage./ORAinfo/

Komento: