Milan po e transferon mesfushorin 20 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po e transferon mesfushorin 20 milionësh

14:26 | 01 Korrik 2022

Noa Lang është një nga lojtarët që janë lidhur mjaft shumë me Milan gjatë javëve të fundit.

Lidhjet sigurisht që janë ngadalësuar kohët e fundit, megjithatë, në lidhje me holandezin që vazhdon të presë.

Stefano Pioli i ka kërkuar drejtuesve që të nënshkruajnë me një mesfushor sulmues, i cili gjithashtu mund të luajë në të djathtë në treshen sulmuese.

Ka mjaft objektiva në radarin e tyre dhe Lang është një prej tyre, duke e parë se si ai i përshtatet faturave.

Sipas Gazzetta Dello Sport, Lang ka pritur për Milanin që nga maji, kur thashethemet nisën për herë të parë, përcjell ORAinfo.

Krahasuar me disa nga emrat e tjerë në radarin e kuqezinjve, lojtari i Club Brugge duhet të konsiderohet i përballueshëm.

Në fakt, ai ka një çmim prej rreth 20 milionë euro dhe kjo është sigurisht një shifër që Milani është i gatshëm të investojë këtë verë.

Megjithatë, mbetet për t’u parë nëse ata janë të gatshëm ta investojnë atë në Lang, apo do të lëvizin për një emër më të madh. /ORAinfo/

Komento: