Milan po ia merr mesfushorin Arsenalit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan po ia merr mesfushorin Arsenalit

23:58 | 11 Gusht 2022

Një tjetër raportim ka dalë duke pretenduar se AC Milan ka shtuar mesfushorin e Arsenalit, Albert Sambi Lokonga në listën e tyre të objektivave.

Kuqezinjtë mbeten në merkato për një mesfushor të ri qendror, duke mos pasur Renato Sanches dhe Carney Chukwuemeka, të cilët zgjodhën të bashkohen me Paris Saint-Germain dhe Chelsea përkatësisht në dy javët e fundit, përcjell ORAinfo.

Sipas La Gazzetta dello Sport, situata tani është më fluide sesa ishte kur Milani po përqendronte përpjekjet e tyre te Sanches pasi po eksplorohen profile të ndryshme, duke përfshirë Pape Matar Sarr (Tottenham) dhe Raphael Onyedika (Midtjylland).

Një profil i ri po shfaqet, pasi Albert Sambi Lokonga është rikthyer në listën e dëshirave. Mesfushori 22-vjeçar i cili luan për Arsenalin dhe kombëtaren U21 (por tashmë ka bërë debutimin e tij për të moshuarit) –ka qenë i lidhur me Milanin më parë, kur ai ishte në Anderlecht./ORAinfo/

Komento: