Milan pret dështimin e Interit për Dybalan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan pret dështimin e Interit për Dybalan

13:06 | 26 Qershor 2022

Milan do të jetë gati të bëjë një lëvizje për sulmuesin argjentinas Paulo Dybala brenda 10 ditësh nëse Interi nuk ka nënshkruar tashmë me atë.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera (nëpërmjet Milan News), Milani do të jetë gati të hapë bisedimet me Paulo Dybala dhe shoqëruesit e tij në 10 ditët e ardhshme.

Ndërkohë, Interi mund të zhbllokojë marrëveshjen duke prishur kontratën e Alexis Sanchez dhe duke shitur një nga Joaquin Correa ose Edin Dzeko, përcjell ORAinfo.

Ata duhet ta bëjnë këtë për të liruar hapësirë si në skuadër, por më e rëndësishmja në buxhetin e pagave pasi aktualisht nuk mund të konfirmojnë nënshkrimin e argjentinasit.

Kjo vonesë e përsëritur e marrëveshjes është ajo që hap derën për një ekip si Milani që të fillojë të përpiqet të rrëmbejë lëvizjen.

Çështja është se Milani mund të mos jetë në gjendje të paguajë llojin e pagës që kërkon sulmuesi.

Ai dëshiron të qëndrojë në Itali dhe Milani mund të jetë zgjedhja e tij e vetme nëse Interi nuk e përfundon marrëveshjen. /ORAinfo/

Komento: