Milanit i del problem me Origin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milanit i del problem me Origin

21:31 | 04 Korrik 2022

Ivock Origi, ka nënshkruar një kontratë me AC Milan, por kuqezinjtë ende nuk kanë njoftuar ardhjen e belgut.

Dhe tani për tani, ish-lojtari i Liverpoolit do të punojë shumë për t’u rikuperuar nga një dëmtim, përcjell ORAinfo.

27-vjeçari, i cili i bashkohet klubit si një transferim i lirë, së fundmi nënshkroi kontratën katërvjeçare, por lëvizja ishte konfirmuar pak a shumë për shumë kohë përpara kësaj. Pavarësisht kësaj, Milani ende nuk e ka njoftuar lëvizjen.

Origi aktualisht po rikuperohet nga një dëmtim dhe nesër do të jetë në Milanello për të vazhduar programin e rikuperimit. Sipas Luca Bianchin i Gazzetta Dello Sport, sulmuesi do të mungojë për të paktën dhjetë ditë.

Është e mundur që ai mund të humbasë miqësoret para-sezonale që janë planifikuar për në fund të këtij muaji. Megjithatë, ai do të jetë gati për fillimin e sezonit të Serie A më 13 gusht, kur kuqezinjtë do të përballen me Udinese në shtëpi./ORAinfo/

Komento: