Morata afër marrëveshjes me gjigantin anglez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Morata afër marrëveshjes me gjigantin anglez

22:31 | 27 Maj 2022

Arsenali, është afër mbylljes së nënshkrimit me sulmuesin 29-vjeçar të Atletico Madrid, Alvaro Morata.

Reprezentuesi spanjoll sheh që marrëveshja e tij e huazimit me Juventusin të skadojë më 30 qershor, ku ai ka shënuar 20 gola dhe ka regjistruar 16 asistime në 67 paraqitje në Serie A gjatë qëndrimit të tij dy-vjeçar me skuadrën torineze, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi tani do të kthehet në kryeqytetin spanjoll këtë verë, me Juventusin që thuhet se po vendos kundër opsionit për të nënshkruar përgjithmonë Morata-n, pavarësisht se një klauzolë përfshihet në marrëveshjen e huazuar.

Si rezultat, kjo hap rrugën për lëvizjen e mundshme të Moratas në Emirates Stadium, me Sport që raporton se një marrëveshje është afër përfundimit të saj.

Morata ka qenë në shënjestër të Topçinjve në të kaluarën, por ata tani më në fund mund të marrin lojtarin e tyre, me raportin që sugjeron se një marrëveshje prej 25 milionë funtesh është afër arritjes./ORAinfo/

Komento: