Motra e Kemalit do t’iu lë pa mend, ja sa e bukur është

15:49 | 08 Janar 2019

Burak Ozcivit është aktori turk që me pamjen dhe rolet e tij u bë i njohur e i pëlqyer jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Në publikun shqiptar ai u bë tejet I njohur me rolin e tij të ‘Kemalit’ në serialin turk ‘Karasevda’.
Është ndër aktorët më të pashëm dhe më të ndjekur në mbarë botën, shkruan Kosovarja.

Në kinematografinë turke ai është më i paguari të cilit i ofrohen shumë role dhe shumë prej tyre kryesore.

Pavarësisht angazhimeve, ai ‡çdoherë gjen kohën për njerëzit e dashur, e kësaj here ka publikuar një imazh me motrën e tij, e cila vërtetë se i ngjanë shumë dhe shihet se janë shumë të lidhur mes vete.

Për më shumë e tregon kjo foto.

Komento: