Mourinho shpërblen stafin dhe lojtarët me 60 pica, pas fitores së Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mourinho shpërblen stafin dhe lojtarët me 60 pica, pas fitores së Romës

14:54 | 15 Gusht 2022

E nisen sezonin me fitore – Mourinho u blenë stafit dhe lojtarëve 60 pica.

Jose Mourinho shpërbleu lojtarët dhe stafin e tij pas nisjes së sezonit 2022/23 me fitore kundër Salernitanas, duke u blerë atyre 60 pica për të festuar.

Giallorossët nisën një fillim pozitiv në ligë mbrëmë falë një goli të Bryan Cristantes në Salerno, mjaftueshëm për të siguruar të tre pikët.

Roma tregoi shenja të mira në ndeshje dhe Paulo Dybala pati një debutim të mirë, duke emocionuar tifozët përpara pjesës tjetër të sezonit.

Siç raportohet nga Corriere dello Sport, pas ndeshjes Mourinho vendosi t’i presë lojtarët dhe stafin e tij me një darkë të shijshme festive, duke marrë deri në 60 pica pas ndeshjes.

Klubi romak ka pasur një afat kalimtar emocionuese të transferimeve verore deri më tani, duke marrë Dybalan dhe Nemanja Maticin në transferime të lira dhe duke nënshkruar me Georginio Ëijnaldum të PSG-së në huazim.

Roma thuhet gjithashtu se po pret të marrë Andrea Belottin në një transferim të lirë.

Komento: