Ndërron jetë aktori i njohur

09:44 | 09 Janar 2019

Në moshën 86 vjeçare ka ndërruar jetë aktori I njohur britanik Ëilliam Morgan Sheppard.

Ai ishte shfaqur në seriale popullore si “Star Trek”, “Doctor Ëho” dhe “Mad Men”.

Aktori lindi në Londër në vitin 1932 dhe u diplomua në RADA në vitin 1958.

Pas një suksesi të madh në teatër, karriera e tij kinematografike nisi në vitet ’60 me filmat “Strongroom”, “Tell Me Lies” dhe “The Roses Of Eyam”.

Komento: