Ndërron jetë aktori i njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndërron jetë aktori i njohur

21:17 | 08 Shkurt 2019

Pas një lufte të shkurtër me sëmundjen, ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare aktori I njohur britanez, Albert Finney.

Ai ishte i nominuar për pesë trofe “Oscar”, ndërsa karrierën e tij e kishte filluar në kompaninë “Royal Shakespeare”

Aktori njihet për rolet në Tom Jones, si Hercule Poirot në “Murder”, në Orient Express, Erin Brockovich dhe Skyfall.

Lajmin për dekjen e Finney e ka konfirmuar një zëdhënës i familjes së tij, i cili tha që vdiq pas një sëmundje të shkurtër. /Lajmi.net/

Komento: