Ndërron jetë aktori i njohur, e njihni të gjithë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ndërron jetë aktori i njohur, e njihni të gjithë

20:54 | 31 Janar 2019

Aktori i njohur ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçarte.

Ai ishte i dashur për publikun përmes shumë filmave.

Dick Miller, i cili njihet për rolin e tij si ‘Murray Futterman’ në filmin horror të vitit 1984 “Gremlins”, ka vdekur në moshën 90 vjeçare, shkruan fox neës transmeton lajmi net.

Me një karrierë që përfshin më shumë se 60 vjet, Miller ka bërë qindra shfaqje në ekran, duke filluar në vitet 1950 me drejtorin legjendar dhe producentin, Roger Corman.

Atëherë ai luajti si Ëalter Paisley – një karakter që aktori do të përsëriste gjatë gjithë karrierës së tij në klasën e kultit “Një kovë e gjakut”, para se të hynte në role të tjera në projekte si “Burbs”, “Fame” dhe “Terminator”.

Miller gjithashtu krenohet me një histori të gjatë të partneriteteve të profilit të lartë, duke punuar me James Cameron, Ernest Dickerson, Martin Scorsese, John Sayles dhe, ndoshta më së shumti me Joe Dante, i cili e përdori Millerin në pothuajse çdo projekt që drejtoi

Komento: