Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur Saidi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur Saidi

15:13 | 13 Shkurt 2019

Telenovelat braziliane janë shikuar shumë nga publiku shqiptar.

E mbajmë mend për rolin e Saidit në serial “Kloni”, i cili për shkak të tematikës që trajtonte ka mbledhur rreth vetës shumë shikues.

Pa dyshim që suksesi i kësaj telenovele braziliane vinte edhe për shkak të një kasti të shkëlqyeshëm të aktorëve.

E pjesë e këtij kasti ishte edhe aktori Dalton Vigh, i cili shfaqej në rolin e Saidit, burri i Zhadës të cilin ajo nuk e dashuronte.

E kujtojmë si një burrë mjaft simatik dhe tërheqës, por tani në moshën 53 vjeçare duket sevitet kanë lënë gjurmë pak mbi të, pasi që vijat në fytyrë kanë filluar t’i shpeshtohen.

Aktori ka lindur në Brazil më 10 qershor të vitit 1964, aktiv në aktrim është qysh nga viti 1994, ndërsa sa i përket jetes personale është i martuar me Camila Czerkes.

Komento: